Презентація гуртків

Театральне мистецтво
Федорівська філія  Керівник гуртка: Слободенюк Людмила Анатоліївна
Театр – одна з найбільш наочних, видовищних, яскравих та емоційно насичених форм естетичного відображення дійсності, живий охоронець культурних традицій, «гармонія розуму та почуттів».
Особливістю театрального мистецтва є те, що його природа синтетична, у ньому поєднано мистецтво слова, дії, образотворчого мистецтва, музики, хореографії. Театральний колектив – це можливість для дитини різнобічно виразити себе.

Звертається увага на виявлення творчих здібностей гуртківців, підготовку їх до різноманітної діяльності, яку зумовлює специфіка театру, формування практичних акторських навичок. Результатом занять є уміння вихованців чути та бачити, слухати, фантазувати, уявляти, взаємодіяти з партнером, володіти голосом та тілом, розвивати почуття віри та правди.
Гурток "Театральне мистецтво" на базі Федорівської філії.
Керівник гуртка - Слободенюк Людмила Анатоліївна.

Гурток "Образотворче мистецтво"
Значне місце у формуванні особистості дитини займає мистецтво, здатне розвивати почуття прекрасного, формувати високі естетичні смаки, вміння розуміти і оцінювати твори мистецтва, пам’ятки історії і архітектури, красу, багатство природи. Образотворче мистецтво - важливий засіб морального, естетичного виховання дітей, формування художньої культури, загальнолюдських, національних цінностей, гармонійного розвитку особистості.
Навчальна програма реалізується у гуртку художньо-естетичного напряму.

Мета програми: створення умов для творчого розвитку дитини засобами образотворчого мистецтва.
КЗ "Первозванівське НВО"  Керівник гуртка - Кошетар Марина Миколаївна
Калинівська філія  Керівник гуртка - Спиридонова Оксана Валентинівна




Гурток "Природа рідного краю"
Степова філія   Керівник гуртка - Лиходід Микола Миколайович
Мета програми - розширення, систематизація і поглиблення знань про природу рідного краю, перспективи використання місцевих ресурсів в інтересах краю і країни, розкритті закономірностей природних процесів і явищ, що відбуваються у регіоні; засвоєнні основ екологічних знань, перетворенні теоретичних знань у стійкі переконання, формуванні у вихованців активної життєвої позиції та морально-етичних правил поведінки в природному і соціальному оточенні.
Програма передбачає вивчення компонентів неживої і живої природи, роботу над екологічними, дослідницькими, творчими, інформаційними, прикладними проектами, проведення фенологічних спостережень, дослідницької роботи.
У процесі проведення досліджень у вихованців розвивається спостережливість, формується уміння виявляти взаємозв'язки і залежності в природі та суспільстві, здатність їх пояснити і зафіксувати.

Гурток "Музична мозаїка"
Степова філія  Керівник гуртка- Кругляк Ганна Леонідівна
 Хорове мистецтво є одним із засобів музично-творчого розвитку дітей, яке навчає вокально-хоровим прийомам, формує почуття колективізму і дружби, сприяє гармонійному розвитку особистості, надає естетичного забарвлення духовному життю дитини.
Програма спрямована на формування у дітей співацької культури, знайомство їх з елементарними поняттями музичної грамоти. На заняттях вихованці опановують первинні вокальні уміння та навички: правила співу, співацьку поставу і дихання, диригентські жести. Вокальні навички у вихованців формуються й удосконалюються під час опрацювання численних розспівок і поспівок, скоромовок та мелодій вивчених пісень. Синтетичні та творчі форми виконавської діяльності (музично-ритмічні рухи у вигляді крокувань, «вільних» танців і диригування, інсценування та рольове виконання) допомагають дітям наочно передати своє бачення художнього образу, відчуття настрою, характеру та розвитку вокального твору. Значна увага приділяється проведенню музичних ігор з метою формування та розвитку музичних та творчих здібностей, уваги, мислення, пам’яті вихованців.



Виготовлення іграшок-сувенірів
Федорівська філія Керівник гуртка: Григорєв Олександр Олександрович
Виготовлення іграшок-сувенірів – це залучення дітей до народних традицій і художньої культури українського народу в процесі творчої діяльності.
Робота в гуртку тісно пов’язана з народним мистецтвом, тому учні під час навчання знайомляться з історією української іграшки, відомими народними промислами, такими як вишивка, бісероплетіння, писанкарство.
Представлені матеріали гуртка інтегрують знання гуртківців із різних галузей знань: креслення, технології, історії, що суттєво доповнює варіативну частину шкільної програми з трудового навчання. Заняття в гуртку відкривають широкі можливості для професійної орієнтації учнів.

З метою естетичного виховання учнів, розширення їх світогляду велике значення мають екскурсії в музеї, на виставки декоративно-ужиткового мистецтва, зустрічі з народними майстрами.



Гурток "Художня обробка деревини"
КЗ "Первозванівське НВО"  Керівник гуртка - Бондаренко Олександр Миколайович
Самобутнє мистецтво художньої обробки деревини є найдавнішим видом декоративно-прикладного мистецтва, який не втратив своєї вагомості і в наш час. Цей вид народного мистецтва високо цінується з давніх часів, тому вміння працювати з деревиною не тільки пробуджує історичну та культурну пам’ять, поєднує з традиціями наших пращурів, але також відображує сучасні тенденції в мистецтві та захоплює митців різного віку.
Розробка навчальної програми з позашкільної освіти «Художня обробка деревини» обумовлена високим інтересом дітей та учнівської молоді до оволодіння традиційними техніками народних ремесел, бажанням створити свій власний виріб неповторним, оригінальним. Швидкість виготовлення виробів, простота у використанні та обробці, надійність у використанні – фактори, які захоплюють широке коло школярів.

 Метою навчальної програми є створення умов для творчого розвитку дітей засобами декоративно-ужиткового мистецтва, зокрема, художньої обробки деревини.





Сокіл «Джура»
КЗ «Первозванівське НВО» (опорний заклад)
Керівник гуртка: Кумпан Анатолій Анатолійович
На сьогодні до числа найбільш актуальних питань освіти належить виховання підростаючого покоління фізично здоровим, міцним, загартованим, з сформованим почуттям патріотизму, особистої та громадянської безпеки, засвоєними теоретичними знаннями та практичними навичками поведінки в екстремальних ситуаціях, творчим потенціалом та соціальною активністю, готовою до виконання громадянського та конституційного обов’язку.
         Метою гурткових занять є формування ключових компетентностей особистості засобами козацько-лицарського виховання.
Опановуючи навчальний матеріал, вихованці ознайомлюються з визначними подіями з історії рідного краю, вивчають історію запорозького козацтва, займаються туристсько-краєзнавчою роботою, військово-прикладними видами спорту, відродженням військово-спортивного мистецтва та народних мистецьких традицій, готують себе до служби в лавах Збройних сил України (ЗСУ).
Переважна кількість занять носить практичний характер з елементами змагань та інтелектуальних ігор, що орієнтує вихованців на участь у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»).

Фольклористика
Федорівська філія  Керівник гуртка: Романенко Тетяна Василівна
Наука та засоби масової комунікації здійснюють доцільний вплив лише в тому випадку, коли школярі та студенти не тільки сприймають інформацію, критично ставляться до неї, а ще й грамотно працюють з нею, тобто за умов формування медіакомпетентності та інформаційної культури особистості.  
Для вихованців гуртка «Журналістика» кроки в науці починаються з етапу наукової творчості. Це – художньо-образна основа діяльності мислення: інтуїція, уява, асоціативні здібності, методи та прийоми першого наукового пізнання. Теоретичні дослідження для здобувачів освіти є найважливішою складовою в системі не тільки пошуку нових наукових знань, а ще й при визначенні теми свого наукового дослідження.
Метою проведення занять є формування компетентностей здобувачів освіти в процесі науково-дослідницької діяльності у галузі журналістики, підвищення інтересу до пізнавально-пошукової діяльності, виховання національної самосвідомості та громадянської позиції.

Гурток "Виготовлення сувенірів"
КЗ «Первозванівське НВО» (опорний заклад)
Керівник гуртка: Макарова Світлана Миколаївна
Молодший шкільний вік – сприятливий період для розвитку творчих здібностей дитини, її образного мислення, емоційного сприйняття дійсності й активного ставлення до неї.
Заняття в гуртку виготовлення сувенірів допомагає дітям розумно та цікаво проводити свій вільний час, пробуджує допитливість, любов до знань.
Вихованці поглиблюють знання, вдосконалюють уміння та навички роботи за темами розділів програми початкового рівня і вивчають нові: «Паперовий фітодизайн», «В’язання гачком», «Бісероплетіння», «Макраме».
Навчання в гуртку допомагає вихованцям краще засвоювати матеріал багатьох шкільних предметів і навчальних курсів: «Художня праця», «Трудове навчання», «Мистецтво», «Я і Україна» та інших, а також дає основу для навчання в гуртках декоративно-ужиткового мистецтва.
Заняття "Виготовлення букетів з осіннього листя"
 
Виготовлення квітів технікою «Квілінг»
 

Гурток «Вокальне мистецтво»
Калинівська філія  Керівник гуртка: Білоусов Олександр Вікторович
Федорівська філія   Керівник гуртка: Грозан Вячеслав Анатолійович
Пісня супроводжує дитину із самого раннього віку, пісня, як народна, так і сучасна, вчить премудрості життя, спілкування, допомагає розібратися в життєвих проблемах, сповнює серце дитини почуттям любові до людей, до природи, до рідної землі, до батьків, розповідає про наші святині, про чисті й ніжні почуття.
Метою здійснення гурткової діяльності є формування компетентностей особистості у процесі опанування вокального мистецтва.
На заняттях гуртка розвиваються творчі здібності дітей, виховується глибоке почуття любові до пісні, до музики. Окрім розучування пісень програмою передбачено засвоєння вихованцями основ нотної грамоти, слухання музики та музично-ритмічна творчість. Елементи теорії музики включаються дуже обережно, лише після того, як у вихованців викликано інтерес та любов до пісні й музики. Окрім розвиваючих і навчальних завдань вирішується ще одне важливе завдання – оздоровчо-корекційне. Дихальні вправи, що використовуються на заняттях, допомагають оздоровити органи дихання. Спів благотворно впливає на розвиток голосу і допомагає будувати плавне і безперервне мовлення.
Гурток "Вокальне мистецтво" на базі Федорівької філії. 
Керівник гуртка - Грозан В'ячеслав Анатолійович.


Гурток "Футбол"
Калинівська філія  Керівники гуртків - Городецький Олександр Олександрович та Стельмах Микола Миколайович
Федорівська філія  Керівник гуртка - Комар Денис Миколайович
Степова філія   Керівник гуртка - Кругляк Володимир Анатолійович
Невід’ємною частиною розвитку і становлення особистості в дитячому та підлітковому віці є фізичне виховання. Спортивні ігри – один із провідних засобів фізичного виховання й розвитку дітей та учнівської молоді. Однією з найпопулярніших спортивних масових ігор, що набула широкого розповсюдження в нашій країні та світі, є футбол.

Зміст програми передбачає формування стійкого інтересу до занять футболом, забезпечення різнобічної фізичної підготовки вихованців із посиленою увагою до розвитку швидкості, спритності й координації рухів, оволодіння технічними прийомами, що найчастіше і ефективно застосовують у грі у футбол, основами індивідуальної, групової й командної тактики гри згідно правил, участь у змаганнях із футболу та міні-футболу, зміцнення здоров’я дітей, усунення недоліків у їхньому фізичному розвитку.
Гурток "Футбол" на базі Калинівської філії.
Керівник гуртка - Городецький Олександр Олександрович.


Гурток "Футбол" на базі Федорівської філії.
Керівник гуртка - Комар Денис Миколайович.
Гурток "Футбол" на базі Степової філії.
Керівник гуртка - Кругляк Володимир Анатолійович.









Гурток "Баскетбол"
Степова філія   Керівник гуртка - Кругляк Володимир Анатолійович
Цікавою, динамічною, видовищною і фізично різнобічною є спортивна гра баскетбол, що традиційно приваблює дітей та учнівську молодь, які виявляють інтерес до фізкультурно-спортивної діяльності.
Заняття баскетболом сприяють засвоєнню юним поколінням життєво важливих рухових умінь і навичок, розвитку фізичних, моральних і вольових якостей, інтелектуальних здібностей, формуванню почуття колективізму й дисциплінованості, розвитку уваги, мислення й пам’яті. В умовах невеликого спортивного залу засобами баскетболу досягається висока рухова активність вихованців із використанням великої кількості техніко-тактичних прийомів гри, є можливість легко дозувати фізичні навантаження з урахуванням віку, статі й рівня підготовки дітей.
Метою навчальної програми є фізичний, інтелектуальний і духовний розвиток дітей та учнівської молоді засобами фізкультурно-спортивної діяльності, мотивація юного покоління до фізичного розвитку і збереження власного здоров’я засобами баскетболу.



Гурток "Волейбол"
КЗ "Первозванівське НВО"  Керівник гуртка - Іващенко Олена Вікторівна
Калинівська філія  Керівник гуртка - Решетнікова Любов Сергіївна
Однією з найпопулярніших спортивних масових ігор, що набула широкого розповсюдження в Україні, є волейбол. Усі рухи, уживані у волейболі, мають природний характер, що базується на бігу, стрибках і метаннях, тому за правильного навчання вихованці засвоюють їх порівняно легко.
Водночас заняття волейболом підвищують м’язово-рухові відчуття, покращують зоровий і кінестетичний контроль за виконанням рухів, сприяють розвитку кісток і збільшують період їх зростання, розвивають силу, спритність, швидкість рухів, підвищують дієздатність вегетативних органів дітей та учнівської молоді.

Гра у волейбол потребує від вихованців максимального прояву фізичних можливостей, вольових зусиль і вміння використовувати набуті навички. Формуються ціннісні орієнтації та емоційна сфера: життєрадісність, бадьорість, лідерство, бажання перемогти. Розвивається відчуття відповідальності, колективізму, швидкість прийняття правильних рішень. Завдяки емоційності гра у волейбол є засобом не тільки фізичного розвитку, а й активного відпочинку. Широкому розповсюдженню волейболу сприяє також порівняно нескладне й недороге обладнання: спортивний майданчик, волейбольна сітка та м’ячі.

Хореографія
Калинівська філія Керівник гуртка: Тебякіна Ангеліна Петрівна
Хореографія є однією з доступних і перспективних форм естетичного виховання дітей, що забезпечує більш повний розвиток індивідуальних здібностей, сприяє естетичному розвитку вихованців, зростанню їх загальної культури.
Заняття гуртка передбачають систематичне і послідовне навчання для всебічного розвитку, естетичного виховання та формування здорового способу життя дітей та молоді. Реалізація програми здійснюється шляхом впровадження комплексного підходу до освітнього процесу і навчання в цілому, особистісною зорієнтованістю індивідуальної та групової роботи з вихованцями. Індивідуальна робота з формування особистості вихованця з метою його всебічного розвитку засобами впливу виховного середовища творчого колективу.


Юні екологиФедорівська філія КЗ "Первозванівське НВО"Керівник гуртка - Іванкова Людмила Василівна
Гурток має на меті формування в людей стійких, екологічно врівноважених звичок і способу повсякденного життя. Такий спосіб життя дітей і дорослих передбачає певні дії в домашньому господарстві, школі та місцевій громаді для:
  розумного споживання енергії та води;
  зменшення марних витрат сировини;
  зменшення викидання сміття;
  збільшення частки екологічних продуктів у щоденних покупках;
  зміцнення власного здоров'я тощо.

Юні туристи-краєзнавці
КЗ "Первозванівське НВО"  Керівник гуртка - Каргополова Оксана Миколаївна
 Юні туристи-краєзнавці – перша сходинка до пізнання учнями рідного краю, реалізації інтересів у вивченні природного різноманіття та історико- культурного надбання України та світу, формування туристсько-спортивних та краєзнавчих знань, умінь і навичок засобами позашкільної освіти.
 Метою програми є формування компетентностей особистості у процесі засвоєння базових знань з туризму і краєзнавства.

Важлива роль відводиться формуванню у гуртківців мовної культури, засвоєнню туристичної термінології, практичних навичок роботи з компасом, картографічними матеріалами, користування туристським спорядженням та обладнанням, виконання топографічних робіт, свідомого ставлення до власного здоров’я.




Немає коментарів:

Дописати коментар